Senaryo Danışmanı

1955’te Johannesburg (Güney Afrika)’da doğan Tealdi, İtalya’nın Torino kentinde Mimarlık okudu ve 1991’de iki ortağıyla birlikte film yapım şirketi Stefilm’i kurdu.

Son yapımları: Exemplary Behaviour (Örnek Davranış) (AltınGüvercin DOK Leipzig, FIPRESCI ve Dinlerarası Ödül, 2019); Libya’daMy Home (Evim) (Locarno Film Festivali, DOK Leipzig, ChicagoUluslararası Film Festivali, 2018, Premio Corso Salani – Trieste Film Festivali ve En İyi Belgesel Glocal – Torino 2019), Wonderful Losers. A different world (Şahane Ezikler. Farklı bir Dünya) (En İyi Uzun Metrajlı Belgesel, Varşova Film Festivali 2017, Trieste Film Festivali2018 ve Litvanya’nın Akademi Ödülleri Adayı 2019) ve The Strange Sound of Happiness (Mutluluğun Tuhaf Sesi) (Geleceğin Ustaları Mansiyon DOK Leipzig 2017, Terra di Siena – Premio della Critica, Kurgu Özel Mansiyon, Barcelona 2018).

Diğer filmleri: The Queen of Silence (Sessizliğin Kraliçesi) (IDFA2014, Gümüş Boynuz, En İyi Uzun Metrajlı Belgesel Krakow Film Festivali 2015, Altın Kutup Ayısı – Flahertiana Uluslararası Belgesel Film Festivali, Perm 2015); Char, no man’s island (Char,Tarafsız Ada) (Berlinale Forum 2013), Vinylmania (Plak Çılgınlığı)(Uluslararası Film Festivali Rotterdam 2012), Mostar United (BirleşikMostar) (IDFA 2009).

2008’de “A World of Pasta” (Makarna Dünyası) ve “Doctor Ice”(Doktor Buz) (Bilim Filmleri Festivali – Milano 2009) adlı filmleri yönetti. 2011’den başlayarak “Food Markets – In the Belly of theCity” (Yiyecek Pazarları – Kentin Karnında) adlı televizyon belgesel dizisini yönetti (20×52, En İyi Uluslararası TV Programı, ABD Lezzet Ödülleri 2014) ve son olarak “Food Makers Go Global” (YiyecekÜretenler Globalleşiyor) (5×26, MDR/Arte) dizisinin yapımcılığını üstlendi.

Biennale Cinema and VR College Venice, Durban FilmMart, Marchè du Film Cannes, Documentary Campus, Eave, EDNEuropeanDocumentary Network, ESoDoc, La Fabrique CinémasInstitute Francais, Factory, Films de 3 Continents – Produire au Sud,Imagination – Arab Film Scriptwriting, Jump In – Poitiers FF, MaiaWorkshops, Med Film Factory, Ouga Film Lab, TFL-Torino Film Lab, Scuola Holden, ZagrebDox Pro, ZELIG Film School gibi kuruluşlara öykü anlatımı ve proje sunumu (pitching) eğitimleri vermektedir.