72. Cannes Film Festivali’nin Kapanış Filmi Belli Oldu

Bu yıl 72’ncisi düzenlenen Cannes Film Festivali’nin kapanış filmi belli oldu.

14 – 25 Mayıs tarihleri arasında düzenlenecek 72. Cannes Film Festivali’nin seçkisi geçtiğimiz haftalarda açıklanmıştı. Festival seçkisinin açıklanmasının ardından birçok filmin festivale sonradan dahil olduğu bilgisi de sinemaseverlerle paylaşılmıştı. Quentin Tarantino imzalı “Once Upon a Time in Hollywood”, Abdellatif Kechiche’nin yönettiği “Mektoub My Love: Intermezzo” ve Gaspar Noe imzalı “Lux Æterna” filminin bulunduğu festivalin kapanış filmi olarak “The Specials”ın seçildiği duyuruldu.

2011 yapımı “Intouchables” ile tanınan Éric Toledano ve Olivier Nakache ikilisinin “The Specials” adlı yeni filmleri Cannes Film Festivali’nde görücüye çıkaracak. Vincent Cassel ve Reda Kateb’in başrollerini üstlendiği “The Specials”, günümüzün sorunlarına değinen toplumsal bir komedi. Filmin son dakika programına eklenmesinin ardından Cannes Film Festivali Direktörü Thierry Frémaux, “The Speacials”ın güçlü bir film olduğunu belirterek, filmin festivalde yer almasından memnuniyet duyduğunu belirtti.

Gerçek hayatta yaşanan olayları beyazperdeye taşıyan film; farklı dinlere inanmalarına rağmen 20 yıl önce otizmli çocuklara yardım etmek için bir araya gelen Stephane Benhamou ve Daoud Tatou’nun hikâyesini anlatıyor. “Intouchables”da olduğu bu filmde de halkın arasından gelen sağlık çalışanları ve gönüllüler hikâyenin merkezinde yer alıyor.

0 cevaplar

Cevapla

Tartışmaya katılmak mı istiyorsun?
Katkıda bulunmaktan çekinmeyin!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.