Avrupa’nın En İyilerİ “12 Punto 2022”de!

TRT tarafından bu yıl 4’üncüsü düzenlenecek olan Türkiye’nin en büyük senaryo geliştirme ve ortak yapım platformu “12 Punto 2022”de, Avrupa’nın en büyük film fonu Eurimages’ın direktörü Susan Newman-Baudais ve Avrupa Film Akademisi Başkanı Mike Downey yer alacak.

Türkiye’de sinema sektörüne yönelik yapılan ilk ve tek proje olma özelliği taşıyan “12 Punto 2022”, dünya sinema sektörünün en iyilerini ağırlayacak. Avrupa’nın en büyük film fonu Eurimages’ın direktörü Susan Newman-Baudais ve Avrupa Film Akademisi Başkanı Mike Downey 12 Punto 2022’ye katılacak. Newman-Baudais ve Downey, etkinlik kapsamında masterclass verecek.

Dünya sinemasının en önemli isimleri “12 Punto 2022”de

12 Punto 2022 bu yıl da dünyanın farklı coğrafyalarından sinema profesyonellerini İstanbul’da ağırlayacak. Fransa, İtalya, Almanya, İspanya, İngiltere, Katar, Bosna Hersek, Filistin, İsveç, ABD, Bulgaristan, İsrail, Azerbaycan, Hırvatistan, Makedonya ve Türkiye’den sinemacılar 12 Punto 2022’de buluşacak. Program kapsamında finalistlerle toplantılar, masterclasslar, paneller ve söyleşiler düzenlenecek.

19-26 Haziran tarihleri arasında 16 farklı ülkeden yönetmenlerin, yapımcıların ve film endüstrisi profesyonellerinin katılımıyla 3 ayrı platformda gerçekleştirilecek etkinlik dünya sinemasının önde gelen isimlerini İstanbul’da buluşturacak.