KÜNYE

Yönetmen: Elif Sözen

Yapımcı: Elif Sözen

Senaryo: Elif Sözen


SİNOPSİS

Meral, babasının ani ölümü üzerine altı yaşındaki oğlunu yanına alarak, bir süreliğine Almanya’dan Türkiye’ye, annesinin yalnız kaldığı köyüne gelmiştir. Orada, uzun bir aradan sonra, yatılı okuldan arkadaşı Nilay ile bir araya gelirler.

Birbirine yabancılaşmış üç kadın ve bir çocuğun, doğanın kapsayıcılığında birlikte geçirdikleri zaman, geçmişin üstlerine çöken gölgesinde yeni dönüşümlerin de habercisi olacaktır.

Yaşamındaki eksikliklerin sorumluluğunu ailesinin muamelesine yükleyen Meral, Nilay’ın da arkadaşlıkları süresince bencil bir tutumda olup, duygularını sömürdüğünü düşünmektedir. Nilay’ın ise, Meral ile yeniden yakınlaştıkça geçmişe dair duyduğu pişmanlık artar.

Bununla beraber sevgisiz büyüyen bir çocuk olan Ali, tabiatta bulduğu güçlü sevgi bağları ile, Nilay’ın henüz tanışmadığı duyguları filizlendirmeye başlar.

Meral’in babasının yokluğuyla perçinlenen cesareti, geçmişiyle hesaplaşıp hayatının yönünü değiştirecek kararlar almasının önünü açar.

Ataerkilliğin gölgesinde yaşayan ve kabullendiğini sürdüren Meral’in annesi Yonca için ise artık gerçekleri görme zamanı gelmiştir.