EAVE TRT BURSU Başvuruları Başladı!

EAVE TRT BURSU Nedir?

TRT, dünyanın en önemli yapımcılar ağı EAVE (Avrupalı Görsel-İşitsel Girişimciler) ile bir işbirliğine imza atıyor. Bu işbirliği ile Türkiye’den bir yapımcı EAVE TRT BURSU almaya hak kazanacak. Seçilen yapımcı bir yıl sürecek 2021 EAVE Yapımcılar Workshopu’na katılacak. Bir yılın sonunda EAVE mezunu olacak.

 

Son başvuru tarihi: 31 Ağustos 2020

 

EAVE Mezunu olmak bir yapımcıya ne kazandırıyor?

EAVE mezunu olmak bir yapımcı için uluslararası film kuruluşlarının yöneticileriyle, farklı ülkelerden yapımcılarla, satış-dağıtım ajanslarının direktörleriyle ve film festivalleriyle ilişkilerin sürdürüldüğü bir network’e dahil olmak anlamına geliyor.

12-18 Temmuz 2020’de gerçekleştirilen 12 Punto TRT Senaryo Günleri kapsamında EAVE CEO’su Kristina Trapp, EAVE Yapımcılar Workshopu ile ilgili bir sunum yaptı. Sunumun sonunda EAVE TRT BURSU’nun detayları duyuruldu.

12 Punto kapsamında gerçekleştirilen EAVE sunumunun videosunu izlemek için:

EAVE Nedir?

EAVE (Avrupalı Görsel İşitsel Girişimciler / European Audiovisual Entrepreneurs) 2200’den fazla yapımcıdan oluşan eşsiz bir ağın oluşturduğu, Avrupa’nın önde gelen yapımcı eğitim programlarından biridir. EAVE, son yıllarda, Avrupa’da ve küresel pazarlarda başarıyla rekabet edebilmeleri için Avrupalı bağımsız yapımları sürekli güçlendirmek ve yapımcıların yaratıcı, yönetimsel ve finansal becerilerini pekiştirerek sürdürülebilirliğine ve rekabet gücüne katkıda bulunmak için eğitim çalışmalarını sürekli gözden geçiriyor, yeni workshop programları hazırlıyor.

Dünya çapında geniş bir network ile işbirliği yaparak Avrupa, Güney Amerika, Arap Dünyası, Asya, Afrika ve Rusya’daki yapımcılar için düzenlenen programlara katılıyor. 1988’de kurulan EAVE, profesyonel eğitim olanakları oluşturmayı ve dünyanın farklı bölgelerinden yapımcıları bir araya getirerek ortak yapım ilişkilerini kolaylaştırmayı hedefliyor.
EAVE Yapımcılar Workshopu’nun tanıtım filmini izlemek için:

EAVE TRT BURSU hangi masrafları kapsıyor?

EAVE TRT Bursu için seçilen yapımcı bir yıl boyunca gerçekleşen EAVE toplantılarına ve workshoplarına ücretsiz katılma hakkı kazanıyor. Bu masraflar genel olarak şu başlıkları kapsıyor:

Başvuru ve kayıt ücreti: 150 Euro
Yapımcılar Workshopu üyelik ücreti (Projeli): 3000 Euro
Yapımcılar Workshopu üyelik ücreti (Projesiz): 2000 Euro
Her workshop için konferans ücreti (Etkinliklere katılım, tam pansiyon konaklama): 1600 Euro
Ulaşım masrafları (EAVE Yapımcılar Workshopu’nun gerçekleştirileceği şehre göre değişiyor)

 

2021 EAVE Yapımcılar Workshopu hangi tarihlerde, nerede gerçekleşecek?

Workshop 1 – Luxemburg, Luxemburg, 5-21 Mart 2021
Workshop 2 – Orléans, Fransa (teyid edilecek), Haziran 2021
Workshop 3 – Katalonya, İspanya (teyid edilecek), Ekim 2021

EAVE Yapımcılar Workshopu ile ilgili daha fazla bilgi için lütfen tıklayın.

 

EAVE TRT BURSU’na kimler başvurabilir?

EAVE TRT Bursu’na halihazırda film ve televizyon endüstrisinde çalışmakta olan, uluslararası ortak yapımlar konusunda bilgisini ve deneyimini artırmak isteyen bütün yapımcılar başvurabilir. Adaylar geliştirmekte oldukları bir kurmaca, belgesel ya da TV dizisi projesi ile başvurabildikleri gibi, projesiz de başvurabilirler.

Bütün toplantılar ve workshoplar İngilizce yapılacağı için EAVE TRT BURSU’na başvuran yapımcının ileri derecede İngilizce konuşabiliyor olması gerekiyor. Başvuru koşulları ve gerekli belgeler için detayları aşağıda bulabilirsiniz.

 

Başvuru süreci nasıl ilerleyecek?

EAVE TRT BURSU’na başvurmak isteyen yapımcıların 1-31 Ağustos tarihleri arasında aşağıdaki linklerde yer alan Başvuru Formu’nu doldurmaları ve başvuru için gerekli bütün belgeleri 12punto@trt.net.tr adresine iletmeleri gerekiyor. Belgelerinde eksik olan başvurular kabul edilmeyecektir. Başvuran yapımcılar belgelerinin eksiksiz biçimde ulaştığını aşağıdaki telefon numarasından teyit edebilirler.

Gelen başvurular arasından TRT tarafından 5 başvuru seçilecek. EAVE, seçilen adaylarla mülakatlar gerçekleştirecek ve Aralık 2020’de EAVE TRT BURSU kazanan yapımcıyı seçecek.

Başvuru belgeleri için tıklayınız.

Başvuru formu için tıklayınız.

Detaylı bilgi ve sorularınız için:

12punto@trt.net.tr

+90 (312) 463 46 40

0 cevaplar

Cevapla

Tartışmaya katılmak mı istiyorsun?
Katkıda bulunmaktan çekinmeyin!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.