Yapımcı

20 yılı aşkın sürelik deneyime sahip bir yapımcı olan Ewa Puszczyńska, 2016 yılında kendi prodüksiyon şirketi olan Extreme Emotions’ı kurdu.

Yapımcılık çalışmaları arasında, her ikisi de Pawel Pawlikowski’nin imzasını taşıyan BAFTA ve Oscar ödüllü Ida ve üç Oscar adayı Cold War (Soğuk Savaş), yetişkin izleyiciler için Mariusz Wilczyński imzalı Kill It And Leave This Town (Öldür ve Bu Şehri Terk Et) isimli Berlinale 2020 Yarışması’nda prömiyeri yapılan bir bağımsız film animasyonu bulunuyor. Bunların yanı sıra Jasmila Zbanić’in yönettiği Oscar adayı Quo Vadis, Aida? (Nereye Gidiyorsun Aida?), The Zone Of Interest adlı filmiyle Cannes 2023‘de Grand Prix ödülü kazanan Jonathan Glazer yapımcılığını üstlendiği filmler arasında yer alıyor.

Jesse Eisenberg’in Real Pain‘i (Gerçek Acı) yapım aşamasında ve Pawel Pawlikowski’nin The Island’ı (Ada) ön yapım aşamasında. Şirket, Jonathan Littelland’ın yazdığı The Master Of Thid Silence (Sessizliğin Efendisi) ve Olga Tokarczuk’un bir romanından uyarlanan Flights (Uçuşlar) gibi hem sinema gösterimi için film, hem de televizyon için bir dizi proje geliştiriyor ve finanse ediyor. Listede Marta Prus imzalı Night Butterflies (Gece Kelebekleri) ve Justyna Tafel imzalı Safe And Silent (Güvende ve Sakin)adlı filmler yer alıyor. Şirket, büyük ölçüde erkeklerin egemen olduğu sinema endüstrisinde genç kadın yönetmenlerin kariyerlerini geliştirmelerini destekliyor.

Ewa Puszczyńska, Avrupa Film Akademisi ve AMPAS üyesidir ve en etkili 500 iş liderinin yer aldığı Variety 500 listesinde yer almıştır.