Senaryo Danışmanı

Isabelle Fauvel, yapımcı olarak deneyim kazandıktan sonra, 1993’te film geliştirme üzerine çalışan ilk şirket olan Initiative Film’i kurdu. O günden bu yana, fikir aşamasındaki projelerin yetenek avcılığı, edebiyatta kitap avcılığı, senaryo yazımı danışmanlığı, öykü editörlüğü ve bilgilendirici danışmanlık gibi faaliyetler çerçevesinde, proje ve yetenek geliştirmeyle ilgili her konuda yazarlar, yönetmenler ve yapımcılardan oluşan grubun ayrıcalıklı ortağıdır.

Bu kapsamda, Selanik Crossroads Forum, Sofya Buluşması ve Stüdyo ve Yetenek Laboratuvarında danışman olarak görev aldığı Toronto Uluslararası Film Festivali gibi organizasyonlarda düzenli olarak konuşmalar yaptı. Aynı zamanda çeşitli üniversitelerde”) ve Prag’daki FAMU, Gent’teki Kask gibi sinema okullarında konuşmacıdır. Akdeniz Film Enstitüsü (MFI), ACE Yapımcıları ve talep üzerine eğitim programları üretmeyi kapsayan çok sayıda Euromed programında uzman olarak çalışmaktadır.

Ancak aynı zamanda yayıncılık dünyasına da adım atarak, örneğin Etonnants scénarion / Bamako ve Torino Film Laboratuvarına bağlı AdaptLab bünyesinde kitap uyarlamalarına olanak sağlamaktadır. Aynı zamanda, Shoot the Book!, Lyon’da yapılan polisiye roman festivali Quais du Polar ve İsviçre’deki Livres sur les Quais işbirliği yapmaktadır.

Dileği, fikirlerle yeteneklerin dolaşımına katkıda bulunmak ve film geliştirme alanını zenginleştirmektir. Initiative Film, 2012’de kurulduğundan beri Kudüs Uluslararası Film Laboratuvarı için keşif araştırmaları yapmaktadır.