“Kapan” Avrupa Prömiyerini Madrid’te Yapacak

Seyid Çolak’ın yönettiği ve senaryosunu Güven Adıgüzel’le birlikte yazdığı TRT Ortak Yapımı “Kapan” filmi, Avrupa prömiyerini, 8. Madrid Uluslararası Film Festivali’nde yapacak.

“Kapan” filminin dünya prömiyeri, 20 Nisan 2019 tarihinde 41. Moskova Uluslararası Film Festivali’nde gerçekleştirilmişti. Moskova’da büyük ödül için yarışan film, bu yıl 9-17 Ağustos tarihleri arasında düzenlenecek olan 8. Madrid Uluslararası Film Festivali’nde “Yabancı Dilde En İyi Film” ve “En İyi Yönetmen” dallarında yarışacak.

T.C Kültür ve Turizm Bakanlığı İlk Filmini Çekecek Yönetmen kategorisinde desteklenen “Kapan”, bir adada yaşam süren beş balıkçı arkadaşın tekdüze hayatlarının, aralarından birisinin bilinmeyen bir şekilde ortadan kaybolmasıyla başlıyor. Film, bir kurdun adada varlığını göstermesiyle gelişen gizemli olayları anlatıyor.

“Kapan” filminin oyuncu kadrosunda Onur Dilber, Münibe Millet, Serkan Altıntaş, Yasemin Girgin, Sami Aksu, Güliz Oktar ve Yüksel Akça isimleri bulunuyor. Filmin yardımcı yönetmenliği Özge Eren’e, görüntü yönetmenliği İlker Berke’ye ve kurgusu ise Naim Kanat’a aittir.

0 cevaplar

Cevapla

Tartışmaya katılmak mı istiyorsun?
Katkıda bulunmaktan çekinmeyin!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.