KÜNYE

Yönetmen: Ragıp Ergün
Yapımcı: Ragıp Ergün
Senaryo: Ragıp Ergün, Samet Doğan


SİNOPSİS

50 yaşlarında bir iş insanı olan Kerem şimdi, bir sahil kasabasında kiraladığı yel değirmeninde oturmaktadır. Bir gün bir cenaze ilanı duyar ve bir anda bütün hayatı altüst olur. Bir yabancının cenazesinde kalabalığa karışır ve kendini tutamayıp gözyaşlarına boğulur. Ancak bu davranışı herkesin hayatını değiştirecektir.

Ertesi gün, Kerem cenazenin nişanlı bir kıza ait olduğunu öğrenir ve gerilim artar. Söylentiler bütün kasabaya yayılmıştır. Her şey kontrolden çıkar. Ölen kızın nişanlısı olan Orhan, kıskançlık içinde Kerem’i döver. Bu olay, uçurumdan düşerek ölen kızla ilgili kuşkular yaratır ve kasaba halkıyla aileler arasında tartışmalara yol açar. Kızın kazayla mı düştüğü, yoksa kendini mi attığının sorgulanması herkesi karmaşaya sürükler.

Taziye yemeği sırasında aileler kavgaya tutuşur ve bütün kasaba halkı kavgaya karışır. Artık kasabanın huzuru kaçmıştır. Jandarma devreye girer ve olay suç soruşturmasına dönüşür. Kerem, olaya dâhil olduğu halde gündelik hayatına devam eder ve yaptığı kayık üzerinde çalışır. Orhan korkuyla ifadesini değiştirir. Nişanlısının intihar ettiğini iddia eder. Kasaba sessizliğe gömülür. Herkes şaşkınlık içindedir. Mezar otopsi için bütün kasaba halkının tanıklığında açılır ve boş olduğu görülür.