KÜNYE

Yönetmen: Murat Düzgünoğlu
Yapımcı: Murat Düzgünoğlu
Senaryo: Murat Düzgünoğlu


SİNOPSİS

12 yaşındaki Orhan, arkadaşı Hikmet’le ava çıkar. İki çocuğun macerası, Hikmet’in acıklı ölümüyle sona erer. Aradan yıllar geçer; İstanbul’un varoşlarından birinde yaşayan ve bir fabrikada çalışan Orhan, hayata tutunmaya çalışmaktadır. Fabrika işten çıkarınca, Orhan Boğaz’daki tur teknelerinde animatör olarak çalışmaya başlar. Görevi, ünlü tarihî şahsiyetlerin kılığına girerek turistleri eğlendirmektir.

Orhan, fabrikadan eski arkadaşı İzzet’i sık sık ziyaret etmektedir. Bir gece, İzzet’in üstü kapalı bir dille geceyi birlikte geçirmelerini önerdiğini düşünür. Şaşkınlık içinde kulübeyi terk eder. Birkaç gün sonra, gece nöbeti sona erdiğinde kendini İzzet’in kulübesinin önünde bulur. Öfkesini kontrol edemez ve İzzet’i öldürür. Bu arada, yatalak annesine bakan komşusu Aslı’yla tanışır. Aslı köye, kız kardeşlerinin yanına taşınmayı planlamaktadır. Orhan’ın ona engel olmasını ister ama Orhan’ın kızın planlarına dâhil olmaya hiç niyeti yoktur.

Aslı’yla normal bir hayat sürdürmeye çalışan Orhan, İzzet’i öldürmüş olmanın verdiği suçluluk duygusunun üstesinden gelmeye çalışmaktadır ancak daha sonra elinde olmadan bir başka tanıdığını da öldürür.