Nuri Bilge Ceylan Şangay Film Festivali’nde Jüri Başkanı Oldu

Usta yönetmen Nuri Bilge Ceylan, 15-24 Haziran tarihleri arasında düzenlenecek Şangay Film Festivali’nin jüri başkanlığını üstlenecek.

Haziran ayında sinemaseverlerle buluşacak olan Şangay Film Festivali’nde Nuri Bilge Ceylan’ın jüri başkanlığına getirildiği resmi olarak duyuruldu.

“Bir Zamanlar Anadolu’da”, “Üç Maymun”, “Uzak”, “İklimler” ve “Ahlat Ağacı” gibi filmleriyle Cannes Film Festivali’nin yıldız isimlerinden biri haline gelen usta yönetmen Nuri Bilge Ceylan, bu yıl yaz aylarında gerçekleştirilecek olan Şangay Film Festivali’nde jüri başkanı olarak seçildi.

Şangay Film Festivali Nuri Bilge Ceylan ile ilgili yaptığı duyuruda şu sözlere yer verdi: “Ceylan’ın eşsiz bir film dili var. Derin, uzun lensiyle, felsefik bakış açısıyla yaşam yolculuklarını tasvir ediyor ve izleyicilerine sessizce yaşamın gerçeklerini şiirsel kelimeler ve edebi bir yolla anlatıyor.” Ayrıca Variety’nin haberine göre Şangay Film Festivali açıklamasında Nuri Bilge Ceylanı ulusal bir hazine olarak betimledi. Ceylan, son olarak geçtiğimiz Ahlat Ağacı filmiyle Cannes Film Festivali’ne damgasını vurmuştu.

Doğu Asya’nın en büyük film festivallerinden birisi olan Şangay Film Festivali, bu yıl 14 – 25 Haziran tarihleri arasında sinemaseverlerle buluşacak.

0 cevaplar

Cevapla

Tartışmaya katılmak mı istiyorsun?
Katkıda bulunmaktan çekinmeyin!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.