“Omar ve Biz” Varşova Film Festivali’nde En İyi Film Ödülü’nün Sahibi Oldu

Yönetmenliğini Maryna Er Gorbach ve Mehmet Bahadır Er’in yaptığı TRT ortak yapımı “Omar ve Biz” Varşova Film Festivali’nden ödül ile dönüyor.

FIAPF tarafından dünyanın en seçkin on beş uluslararası festivalinden biri olarak belirlenen Varşova Film Festivali’nde Ana Yarışmada olan “Omar ve Biz”, “Ekümenik Jüri En İyi Film” ödülüne layık görüldü.

Jüri ödül için gerekçeli kararında; “Omar ve Biz” filminin sanatsal kalitesinin yanı sıra aktüel konusunu manevi ve insani yönlere dikkat çekerek işleyiş biçimi sebebiyle seçim yaptığını vurguladı.

Türkiye prömiyerini ise 29 Ekim’de Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde Ulusal Yarışma’da yaparak seyirciyle buluşacak olan “Omar ve Biz”, Türkiye | Yunanistan sınırında yaşayan emekli komutan İsmet’in, komşusu Sabri’nin hayatını kurtaran iki göçmeni evlerinde misafir etmeye başlaması ile istemediği iki yeni komşusuyla arasındaki derin çatışmalı hikâyeyi anlatıyor.

Kültür Bakanlığı destekli “Omar ve Biz”in ana oyuncu kadrosunda Cem Bender, Tajsher Yakub, Menderes Samancılar ve Hala Alsayanah bulunuyor.

0 cevaplar

Cevapla

Tartışmaya katılmak mı istiyorsun?
Katkıda bulunmaktan çekinmeyin!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.