Afiş

Yapım Durumu: Proje
0%

Film Özeti

Otuzlu yaşlarının başında bir çift olan Emre ve Defne, eşyalarının kolilerde olmasının etkisiyle ya henüz taşınılmış ya da yakında taşınılacak hissi veren bir apartman dairesinin dağınıklığına uyanırlar.

Evin yaşanmışlık izlerinin iyice ortaya çıktığı odalarında, Defne’nin evdeki ilk günün heyecanıyla yaptığı gündelik eylemleri, Emre için zaman zaman sıradan; zaman zaman da samimi, özel ve büyülü gerçekçi anlar yaratır. Bu anlar aracılığıyla Defne ile olan ilişkisinin dinamiklerini keşfeden Emre, gün içerisinde; daha önce farkına varamadığı kişilik özellikleriyle ve ilişkisindeki hatalarıyla da yüzleşme fırsatları yakalar.

Böyle geçen bir günün akşamında, mahalleden iki nakliyatçı ve Emre’nin yardıma gelen en yakın arkadaşı, tüm eşyaları ve mobilyaları dışarı çıkarırlar. Tamamen boşaltılan evdeki son anlarında Emre; artık sadece Defne ile olan o evdeki ilk hatırasını bulabilir. Defne, badana yapıp duvarlarda bir ilişkiden kalan izleri boyayla kapatırken; en sonunda Emre de bu ilişkiden öğrendiği acı-tatlı duygularla yeni evine taşınır.

Yönetmen: Alican Durbaş
Senaryo: Alican Durbaş
Yapımcı: İpek Erden

Galeri

Ödüller

  • 12 PUNTO 2023

    TRT Ortak Yapım Ödülü

İlgili Haberler