TRT Ortak Yapımı Animasyonlar Vizyona Giriyor

TRT ortak yapımı “Bulmaca Kulesi: Dev Kuşun Gizemi”, “Hapşuu” ve “Rafadan Tayfa: Göbeklitepe” 25 Ekim, 8 Kasım ve 27 Aralık’ta beyaz perdede olacak.

TRT Çocuk kanalında yayınlanan çizgi filmlerin kahramanları, 25 Ekim’de “Bulmaca Kulesi: Dev Kuşun Gizemi” ile, 8 Kasım’da “Hapşuu” ile, 27 Aralık’ta ise “Rafadan Tayfa: Göbeklitepe” filmiyle beyaz perdede olacak. TRT Çocuk, “Rafadan Tayfa”nın ardından “Bulmaca Kulesi” ve “Hapşuu” ile de ekim ve kasım aylarında sinema salonlarında çocuklarla buluşmaya hazırlanıyor.

İlk Film 25 Ekim’de

TRT Çocuk kanalının sevilen kahramanlarının yer aldığı ve Ahmet Erdal’ın yönettiği “Bulmaca Kulesi: Dev Kuşun Gizemi” filmi 25 Ekim’de izleyiciyle buluşacak.

Animasyon türündeki film, bir kaza sonucu başka bir boyuta ışınlanan Aslı, Can ve Mert’in, Bulmaca Kulesi’nde gizemleri çözmeye çalışırken akıllı robot Lugit’i bulmak için atıldıkları tehlikeli ve bulmacalarla dolu amansız maceralarını anlatıyor.

Eğlence dolu hikayesiyle “Hapşuu”, arkadaşları “Meli”, “Vız” ve “Takatuka”nın maceraları da 8 Kasım’da sinemaseverlerle buluşacak.

Özellikle okul öncesi yaş grubu çocukların takip ettiği “Hapşuu” çizgi filmi, sinemada oyuncu Lemi Filozof ile miniklere interaktif diyaloglarla ayrı bir deneyim sunacak.

Efsane Yeni Hikayeyle Geliyor

Rafadan Tayfa kahramanları, bu sefer tarihin derinliklerine yaptıkları yolculuğu konu alan “Rafadan Tayfa: Göbeklitepe” macerasıyla 27 Aralık’ta beyaz perdede olacak.

Günümüzden 12 bin yıl öncesine tarihlenen Göbeklitepe’de geçen hikayesiyle çocuklara farklı dünyaların kapılarını açacak filmde, Akın, Mert, Kamil ve Hayri tarihin derinliklerinde soluksuz bir macera yaşatacak.

TRT Çocuk kanalının diğer çizgi filmleri Doru ve Aslan’ın maceraları ise 2020’de vizyona girecek.

0 cevaplar

Cevapla

Tartışmaya katılmak mı istiyorsun?
Katkıda bulunmaktan çekinmeyin!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.