TRT Ortak Yapımı “Burası Cennet Olmalı” Cannes Film Festivali’nde

TRT’nin ortak yapımcısı olduğu “Burası Cennet Olmalı” filmi Cannes Film Festivali’nde ana yarışma bölümüne seçildi.

TRT, uluslararası başarılara imza atmaya devam ediyor.

TRT’nin ortak yapımcısı olduğu “Kapan” filminin 41. Moskova Uluslararası Film Festivali’nde finale kalmasının ardından; yine TRT’nin ortak yapımcısı olduğu “Burası Cennet Olmalı – It Must Be Heaven” filmi de Cannes Film Festivali’nde ana yarışma bölümüne seçildi.

Sinema alanında yaptığı çalışmalar ile sanata ve sanatçıya katkı sağlayan TRT’nin ortak yapımcısı olduğu “Kapan” filmi 18-25 Nisan tarihleri arasında gerçekleşen 41. Moskova Uluslararası Film Festivali’nde finalde yarışacak filmler arasında yerini almıştı.

Kapan’dan sonra Elia Suleiman’ın, “Burası Cennet Olmalı – It Must Be Heaven” filmi de büyük bir başarıya imza attı. Fransa, Almanya, Kanada ve Türkiye ortak yapımı olan film; dünyanın en prestijli film festivallerinden Cannes Film Festivali’nde resmi yarışma seçkisinde yer alacak.

Türkiye bölümünde TRT ve Zeynofilm’in ortak yapımı ile 3 yıl çalışmaları süren Eurimages destekli film; Filistin’den başlayıp, New York, Doha ve Paris’te ait olma arayışı içinde olan bir karakterin paradokslar ve trajikomikliklerle dolu hikayesini anlatıyor.

Filmin başrolünde ise yine Filistinli yönetmen Elia Suleiman yer alıyor.

0 cevaplar

Cevapla

Tartışmaya katılmak mı istiyorsun?
Katkıda bulunmaktan çekinmeyin!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.