TRT Ortak Yapımı “Dilsiz” 7. Kayseri Film Festivali’nde İzleyici ile Buluştu

Yönetmenliğini Murat Pay’ın üstlendiği “Dilsiz” 7. Kayseri Film Festivali kapsamında izleyici ile buluştu.

Festivalde Ulusal Uzun Metraj Film kategorisinde yarışan “Dilsiz”in gösteriminin ardından filmin yönetmeni Murat Pay, görüntü yönetmeni Andreas Sinanos, yapımcıları Murat Erdağı ve Halil Kardaş izleyicilerin sorularını cevapladı.

29 Kasım’da vizyona giren “Dilsiz”, usta hattat ile genç ressamın yollarının kesişmesini konu alıyor. Duvar ressamlığı ile sürdürdüğü hayatı, kendisine miras kalan hat malzemeleri ile değişiyor ve Sami, sanatın iyileştirici gücünü keşfediyor. Hat sanatını öğrenmek için zorlu bir hattat ustasından eğitim almaya başlayan Sami için, bu süreç hafızası ile yüzleşmek zorunda kaldığı zorlu bir mücadele haline geliyor.

Başrollerine Ozan Çelik, Mim Kemal Öke, Vildan Atasever ve Emin Gürsoy’un yer aldığı film, sanata, aşka ve değişen hayatlara dair güçlü bir bakış açısı sunuyor.

Dünya prömiyerini 25. Saraybosna Film Festivali’nde yapan “Dilsiz”, 7. Boğaziçi Film Festivali ve 9. Malatya Film Festivali’nden ödüllerle döndü. Filmin yönetmeni Murat Pay, daha önce verdiği bir röportajda TRT’nin Ortak Yapım Desteği hakkında, bu tip destekler gerçekleşmese böyle projeleri tamamlama şansımız olmaz diyerek TRT’ye teşekkür etti.

0 cevaplar

Cevapla

Tartışmaya katılmak mı istiyorsun?
Katkıda bulunmaktan çekinmeyin!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.