TRT Ortak Yapımı “Kapan” 7. Kayseri Film Festivali’nde İzleyici ile Buluştu

Yönetmenliğini Seyid Çolak’ın üstlendiği TRT ortak yapımı “Kapan” 7. Kayseri Film Festivali kapsamında izleyici ile buluştu.

Festivalde Ulusal Uzun Metraj Film kategorisinde yarışan “Kapan”ın gösteriminin ardından filmin yönetmeni Seyid Çolak ve senaristliğini birlikte yaptığı Güven Adıgüzel, filmin oyuncularından Yüksel Akça izleyicilerin sorularını cevapladı.

Senaristliğini Güven Adıgüzel ile Seyid Çoalk’ın birlikte üstlendiği filmin başrollerinde Onur Dilber, Münibe Millet, Serkan Altıntaş, Yasemin Girgin, Sami Aksu, Güliz Oktar ve Yüksel Akça bulunuyor.

“Kapan” filminde bir adada yaşam süren beş balıkçı arkadaşın tek düze giden hayatları aralarından birisinin nedeni bilinmeyen bir şekilde ortadan kaybolmasıyla değişime uğrar. Film, nereden geldiği bilinmeyen vahşi kurdun adada yavrulayıp, kendine yaşam alanı açmaya çabalamasıyla arkadaşlar arasında gittikçe yükselen bir gerilime neden olmasını konu alıyor.

Filmde arkadaşların aralarından birinin sebepsizce ortadan kaybolması ile yaşadıkları gerilim, vahşi bir kurdun gizemli ortaya çıkışı ve yaşam alanlarını işgal etmeye başlamasıyla birlikte zirve noktasına taşıyan film, kişisel yaralar, korkular ve her insanın içinde bulunan “vahşi hayvan”a dikkat çekiyor.

0 cevaplar

Cevapla

Tartışmaya katılmak mı istiyorsun?
Katkıda bulunmaktan çekinmeyin!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.