TRT Ortak Yapımı “Muallim” Filminin Çekimleri Başladı

Senaristliğini Müslim Şahin ve Ahmet Tezcan’ın üstlendiği ve yönetmen koltuğunda Müslim Şahin’in oturduğu TRT ortak yapımı “Muallim” filminin çekimleri Manisa’nın Kula ilçesinde başladı.

8 Ağustos’ta çekimlere başlanan filmin yapımcılığını Halit Arabacı üstleniyor. “Muallim”, Manisa ve İzmir’de çekilecek. Filmin çekimlerinin ise 5 Eylül’de tamamlanması bekleniyor.

“Muallim”in oyuncu kadrosunda Melih Selçuk, Sevtap Özaltun, Ruhi Sarı, Halit Karaata, Kerim Yağcı, Levent Sülün, Engin Yüksel, Barış Hayta, Yiğit Çelebi, Batuhan Ekşi, Tuğçe Tanıl, Mike Mithcell, Uğur Arslanoğlu, Şendoğan Öksüz ve Hakan Karaman gibi isimler bulunuyor.

Kültür ve Turizm Bakanlığı destekli TRT ortak yapımı “Muallim”, 20.yy başı Osmanlı’sında, devlet tarafından Fransa’ya mühendislik eğitimi için gönderilen ve kimliğine yabancılaşarak ülkesine dönen Ali, ilk defa katıldığı bir Jön Türk toplantısında zabitler tarafından tutuklanıp, öğretmen olarak bir kasabaya sürgün edilince, küçümsediği tüm değerlerle yüzleşmek ve cahil bulduğu halkla bir arada yaşamak zorunda kalmasını konu alıyor.

0 cevaplar

Cevapla

Tartışmaya katılmak mı istiyorsun?
Katkıda bulunmaktan çekinmeyin!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.