TRT Ortak Yapımları 26. Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali’nde

26. Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali’nin Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması finalistleri belli oldu. Finalistler arasında yer alan TRT Ortak Yapımı “Kovan” ve “Uzun Zaman Önce” filmleri de Altın Koza Ödülleri için yarışmaya hak kazandı.

Bu yıl 23-29 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan festivalde 52 film arasından seçilen 12 eser, 26. Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali’nde Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması’nda Altın Koza Ödülleri için jüri karşısına çıkacak.

Eylem Kaftan’ın yönettiği TRT Ortak Yapımı “Kovan”, Cihan Sağlam’ın yönettiği TRT Ortak Yapımı “Uzun Zaman Önce”, usta yönetmen Semih Kaplanoğlu imzası taşıyan “Bağlılık-Aslı”, Pelin Esmer’in yönettiği “Kraliçe Lear”, Cenk Ertürk’ün yönettiği “Nuh Tepesi”, Burak Çevik’in yönettiği “Aidiyet”, Serhat Karaaslan’ın yönettiği “Görülmüştür”, Nihat Durak’ın yönettiği “Kapı”, Ali Aydın’ın yönettiği “Kronoloji”, Kıvanç Sezer’in yönettiği “Küçük Şeyler”, Barış Atay’ın yönettiği “Aden” ve Köken Ergün’ün yönettiği “Şehitler” filmleri Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması kategorisinde yarışacak.

Jüri önüne çıkmaya hak kazanan filmlerden TRT Ortak Yapımı “Kovan” ve “Uzun Zaman Önce” filmleri de dahil olmak üzere üç film dünya prömiyerini, dört film Türkiye prömiyerini Adana’da yapacak.

Jüri önüne çıkmaya hak kazanan filmlerden TRT Ortak Yapımı “Kovan” ve “Uzun Zaman Önce” filmleri de dahil olmak üzere üç film dünya prömiyerini, dört film Türkiye prömiyerini Adana’da yapacak.

26. Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali’nde bu yıl filmler; “Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması”, “Uluslararası Kısa Film Yarışması”, “Ulusal Öğrenci Kısa Film Yarışması” ve “Adana Kısa Film Yarışması” olmak üzere toplam 4 kategoride yarışacak. Festivalde, yarışma kategorisi dışında Uluslararası Uzun Metraj Film gösterimleri de gerçekleştirilecek.

“Altın Koza Ödülleri”, 28 Eylül 2019 Cumartesi gecesi düzenlenecek törenle sahiplerini bulacak.

0 cevaplar

Cevapla

Tartışmaya katılmak mı istiyorsun?
Katkıda bulunmaktan çekinmeyin!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.