TRT Ortak Yapımları 56. Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde

TRT ortak yapımları “Ceviz Ağacı” ve “Omar ve Biz” 56. Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde yarışacak.

Bu yıl 26 Ekim – 1 Kasım tarihlerinde düzenlenecek 56. Antalya Altın Portakal Film Festivali Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması’nın filmleri belli oldu. Aralarında TRT ortak yapımları “Ceviz Ağacı” ve “Omar ve Biz”in de bulunduğu 10 film, festivalde ana jüri tarafından değerlendirilecek.

Ali Aydın’ın “Kronoloji”, Ali Özel’in “Bozkır”, Faysal Soysal’ın “Ceviz Ağacı”, Kıvanç Sezer’in “Küçük Şeyler”, Leyla Yılmaz’ın “Bilmemek”, Maryna Er Gorbach ve Mehmet Bahadır Er’in “Omar ve Biz”, Onur Ünlü’nün “Topal Şükran’ın Maceraları”, Orçun Behram’ın “Bina”, Özkan Yılmaz’ın “Soluk” ve Ümit Ünal’ın “Aşk, Büyü, vs.” adlı filmleri festivalde “Altın Portakal” için yarışacak. Festivalin kazananları 1 Kasım’da gerçekleştirilecek Kapanış ve Ödül Töreni’nde açıklanacak.

“Ceviz Ağacı” ve “Omar ve Biz” filmleri de dahil olmak üzere Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması’ndaki filmlerden 8’i Türkiye; 6’sı ise dünya prömiyerini 56. Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde yapacak.

Maryna Er Gorbach ve Mehmet Bahadır Er imzalı “Omar ve Biz” filmi Türkiye – Yunanistan sınırında uzun yıllar görev yaptıktan sonra yeni emekli olmuş bir asker olan İsmet’in iki göçmeni evinde misafir etmeye başlamasıyla kendisini hesap etmediği olaylar içinde bulmasını konu alıyor.

Yönetmenliğini Faysal Soysal’ın üstlendiği “Ceviz Ağacı”nın teması adalet üzerine kuruluyor. Filmde Anadolu’da görev yapan bir edebiyat öğretmeninin karşılaştığı olaylar karşısında iyilik ve adalet arayışı anlatılıyor.

0 cevaplar

Cevapla

Tartışmaya katılmak mı istiyorsun?
Katkıda bulunmaktan çekinmeyin!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.