TRT’den Dünyanın En Güçlü Yapımcılar Ağı İle Ortaklık

TRT, bir yapımcıya bir yıl sürecek “EAVE Yapımcılar Ağı” toplantılarına katılma bursu veriyor.

TRT, dünyanın en güçlü yapımcılar ağı EAVE (Açılımı: Avrupalı Görsel-İşitsel Girişimciler) ile eşsiz bir işbirliğine imza atıyor. 32 yıllık önemli kuruluş her yıl dünyanın birçok yerinden yapımcıları bir araya getiriyor, onların film endüstrisi ile ilgili önemli eğitimlere, toplantılara, workshop ve masterclasslara katılmalarını sağlıyor.

Bu büyük işbirliği ile bir Türk yapımcı TRT EAVE BURSU almaya hak kazanacak. Seçilen yapımcı bir yıl sürecek EAVE Yapımcılar Toplantıları’na katılacak. Bir yılın sonunda EAVE mezunu olacak.

EAVE mezunu olmak bir yapımcı için uluslararası film kuruluşlarının yöneticileriyle, farklı ülkelerden yapımcılarla, satış-dağıtım ajanslarının direktörleriyle ve film festivalleriyle ilişkilerin sürdürüldüğü bir network’e dahil olmak anlamına geliyor. Bu anlamda EAVE atölyelerinin ve toplantılarının masraflarını karşılayan TRT bursu, bir yapımcının uluslararası görünürlüğü ve ilişkileri adına oldukça önemli.

Bu yıl ikincisi gerçekleştirilen 12 Punto TRT Senaryo Günleri kapsamında gerçekleştirilen EAVE sunumunda, EAVE Genel Müdürü Kristina Trapp ve TRT Ortak ve Dış Yapımlar Müdürü Faruk Güven TRT-EAVE işbirliği duyurusunu yaptı.

TRT Ortak ve Dış Yapımlar Müdürü Faruk Güven: “Biz Ortak ve Dış Yapımlar ve TRT olarak uluslararası işbirliklerine devam ediyoruz. Bu sene itibariyle de EAVE ile bir işbirliği içerisindeyiz.”

“2021 yılı için TRT olarak TRT EAVE BURSU vermeye başlayacağız. Türkiye’den seçilecek bir kişiye TRT EAVE bursu vereceğiz. Ulaşım masraflarını, workshop ve başvuru ücretlerini biz karşılayacağız.

“EAVE’ye göndermek üzere Türkiye’den 5 yapımcı seçeceğiz. O 5 yapımcıyı EAVE’ye bildireceğiz. EAVE ise kendi işlemlerine tâbi tutup 5 kişi arasından 1 kişiyi seçecek.” diye konuştu.

TRT EAVE BURSU başvuruları 1 Ağustos’ta başlıyor. 31 Ağustos’a dek sürecek başvuruların koşullarına ve seçim sürecine dair detaylı bilgi önümüzdeki günlerde www.trt12punto.com adresinde yer alacak.

0 cevaplar

Cevapla

Tartışmaya katılmak mı istiyorsun?
Katkıda bulunmaktan çekinmeyin!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.