TRT’nin Gişedeki Başarısı Artarak Sürüyor

Doru: Macera Adası, Oppenheimer’ı Geçti Zirveye Yerleşti

TRT Çocuk’un sevilen çizgi dizilerinden “Doru”nun üçüncü sinema filmi “Doru: Macera Adası”, vizyona girdiği ilk haftada rakiplerini geride bıraktı, zirveye yerleşti.

Bu yıl vizyona giren altıncı TRT ortak yapımı animasyon film olan “Doru: Macera Adası” ile TRT’nin gişedeki başarıları devam ediyor. TRT Çocuk’un ilgiyle takip edilen çizgi dizisi “Doru”nun üçüncü sinema filmi, vizyondaki ilk haftasında 30 bin rakamına ulaştı. 30 Ağustos Zafer Bayramı’nda vizyona giren film, haftalardır birinciliği elinde tutan gişe lideri “Oppenheimer” filmini geçerek hafta sonunda zirveye yerleşti.

TRT Çocuk’un uzman psikolog ve çocuk gelişim uzmanlarının katkılarıyla hazırlandı

Aile, arkadaşlık, dürüstlük, sevgi ve yardımlaşma gibi birçok konunun altını çizen film, TRT Çocuk’un uzman psikologları, çocuk gelişim uzmanları ve içerik editörlerinin katkılarıyla hazırlandı. Arkın Aktaç’ın yönetmenliğini yaptığı, Ali Salman’ın senaryosunu kaleme aldığı filmin eğlenceli müziklerini ise Güneş Özgeç hazırladı.

Filmin konusu

Doru, Karatay ve diğer dostlarımız, kendisine Hakem Bey diyen gizemli birinin hazırlamış olduğu oyunlara katılırlar. Oyunu kazanana verilecek olan Ormanın Kralı unvanı, en başta kimsenin umurunda değildir. Kara Takım’ın kaptanı Karatay ve Beyaz Takım’ın kaptanı Doru başta olmak üzere herkes, eğlenceli parkurların tadını çıkartmak için oyunlara başlar. Ne var ki; o, eğlenceli havanın bozulması çok uzun sürmez… Oyunlar ilerledikçe ve her oyundan sonra bir kazanan bir kaybeden çıktıkça, eğlenceli kahkahalarla başlayan oyunların yerini, oldukça ciddi yarışlar almaya başlar! Artık iki takımın da şakası yoktur. İki tarafın oyuncuları da Kral unvanını kendi takımları adına kazanmak istiyordur ve bunun için, her parkurda her rakiple karşılaşmaya hazırlardır. Fakat uğruna savaştıkları Kral Tacı, tahmin bile edemedikleri bir sürprizle gelecektir.