“Uzun Zaman Önce” Dünya Prömiyerini Altın Koza’da Gerçekleştirdi

Cihan Sağlam’ın yazıp yönettiği TRT ortak yapımı “Uzun Zaman Önce” filminin dünya prömiyeri ve festival galası 26. Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali kapsamında gerçekleşti.

Gala’ya filmin oyuncularından Reha Özcan, Serdar Orçin, Onur Dikmen, Nihan Okutucu Dengiz, Ümit Çırak ve film ekibi de katıldı.

26. Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali kapsamında gösterilen filmin ardından yönetmen Cihan Sağlam ve filmin oyuncuları izleyicilerin sorularını cevapladı.

Bir “masumiyeti kaybediş” öyküsü olan “Uzun Zaman Önce”, Anadolu’da şehirleşmeye başlayan bir kasabada yaşayan otoriter bir baba ve gün geçtikçe babalarına dönüşmekten kaçamayan iki kardeşin hikayesini anlatıyor.

“Uzun Zaman Önce”nin oyuncu kadrosunda Onur Dikmen, Serdar Orçin, Nihan Okutucu Dengiz, Reha Özcan, Ümit Çırak, Esra Bezen Bilgin, Zeynep Kaçar, Sevinç Erbulak, Murat Garipağaoğlu ve Sedat Kalkavan yer alıyor.

Filmin görüntü yönetmenliğini Deniz Pişkin, sanat yönetmenliğini Ufuk Özek’in üstlenirken kurgusu Cihan Sağlam tarafından yapıldı.

Yapımcılığını Cenk Özçelik ve Cihan Sağlam’ın üstlendiği filmin ortak yapımcıları arasında ise Cavit Çetin Güner ve Armağan Lale bulunuyor.

0 cevaplar

Cevapla

Tartışmaya katılmak mı istiyorsun?
Katkıda bulunmaktan çekinmeyin!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.